ליווי Agile Marketing

בעולם המשתנה שלנו, אחת השיטות המוצלחות בתחום ניהול הפרויקטים (בעיקר בתחום התוכנה) נקראת Agile. הכי קל להבין שמדובר בשיטה שונה מהשיטה הישנה, בה התוצר עבר מיד ליד – תוכנית נכתבה והועברה למעצב, שיישם עיצוב והעביר למפתח, שהעביר למחלקת בקרת איכות וחזרו למפתח.

הפינג פונג הזה בין מחלקות תיסכל עשרות גורמים בכל מחלקת שיווק, בעיקר בגלל החוסר בהיזון חוזר: תרבות של שיחה קבועה בין כל הגורמים יכלה תמיד לפתור בעיות. כשניסו לקיים שיחות כאלו הן היו ארוכות ומעיקות ומנעו מהממונים לעשות את מה שהם מקבלים עליו כסף – לעבוד.

AGILE מציע צורת עבודה אחרת. קודם כל – תהליך העבודה השתנה. ראשית כל מוגדר תוצר "מינימלי" שניתן להפיק בתוך תקופה קצרה, בת שבועיים-שלושה. את התוצר המינימלי מעלים לאוויר כשהוא בשל לעשות דבר אחד: לתת לצוות מושג לגבי הדרישות מהלקוחות, איכות התוצר, בעיות כאלו ואחרות שלא נצפו וכן הלאה. משם, הפרויקט מתגלגל וגדל בהתאם לצרכים האמיתיים של הלקוחות, ולא בהתאם לפוליטיקות הפנימיות של הצוות או איכות התוכנית שנכתבה.

יש עוד המון לומר על התהליך, אבל ברור למנהלי שיווק – האנשים שבאים במגע יומיומי עם לקוחות – שהתהליך הזה מתאים להם כפליים. עם זאת, יש המון חששות וקבעונות שקשה להתגבר עליהם.

בתור מנהל שהוביל תהליכים כאלו, הן בתחום הפיתוח והן בתחום השיווק, אשמח לעזור לכם להטמיע תהליכי עבודה כאלו גם בארגון שלכם.

להתחלת עבודה, צרו איתי קשר.